Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/joomla/database/driver.php on line 1950

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/joomla/database/driver.php on line 1950

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/joomla/database/driver.php on line 1950

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/joomla/database/driver.php on line 1950

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/joomla/database/driver.php on line 1950

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/joomla/database/driver.php on line 2026

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/src/Filesystem/Path.php on line 148

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/src/Filesystem/Path.php on line 151

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/straz/public_html/libraries/src/Filesystem/Path.php on line 154
Akcje

Deprecated: Cannot use "parent" when current class scope has no parent in /home/straz/public_html/administrator/components/com_fields/helpers/fields.php on line 608

ognista-krew-mikolajewiceStrażacy z OSP Mikołajowice i okolicznych miejscowości dają przykład jak pomagać nie tylko bezpośrednio w zdarzeniach ale również pośrednio. W okresie wakacji zwracają szczególną uwagę na potrzebę uzupełnienia ilości brakującej krwi właśnie w tym okresie w którym jest najwięcej wypadków a co za tym idzie zabiegów i operacji.

Krew będziemy zbierać właśnie dla potrzebującej osoby, która już chce niniejszym podziękować wszystkim Dawcom, którzy przyjdą w niedzielę.   

Jest to pierwsza akcja poboru krwi w remizie OSP Mikołajowice 18 sierpnia (niedziela) od 8:00 do 12:00 rejestracja Dawców

oznaczenia operacyjnePoznańscy strażacy specjalnie otworzyli dla poznaniaków jedną ze swoich strażnic. W nocy będzie ją można zwiedzać po raz pierwszy. Photo Day to wspólne spotkanie Użytkowników portalu MMPoznan.pl i wszystkich osób, które kochają fotografię. Jednego dnia uzbrojeni w aparaty pasjonaci fotografii robią zdjęcia w najciekawszych zakątkach miasta. Tym razem będzie to strażnica.

Szanowni Państwo!

redemtoris-missioNasz wolontariusz wrócił właśnie z Afganistanu. Pojechał tam z polskimi żołnierzami. Na miejscu dowiedział się, ze polscy żołnierze szkolą afgańskich strażaków ale miejscowi nie dysponują żadnym sprzętem. Nie mają ani hełmów, ani rękawiczek. Do pożaru biegną z gołymi rękoma i z wiadrami. Potrzebne jest im dosłownie wszystko. Jeśli możecie pomóc swoim kolegom dajcie tylko znać. Rzeczy mogą być używane i przestarzałe – Dla nich są na wagę złota. Jeśli tylko możecie jakoś pomóc – dajcie znać. My zajmiemy się resztą. Rzeczy zabiorą i przekażą afgańskim strażakom polscy żołnierze. Przekażą też Państwu zdjęcia z przekazania darów.

swiadomi-zagrozeniaLasy Państwowe rozpoczynają społeczną kampanię informacyjno – edukacyjną „Świadomi zagrożenia”, współfinansowaną ze środków Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prosimy o rozpowszechnienie wśród Ochotniczych Straży Pożarnych informacji dotyczącej możliwości zakupu dla OSP po bardzo niskiej cenie legalnego oprogramowania komputerowego oraz regenerowanego sprzętu komputerowego.

Program jest prowadzony przez Fundację „TechSoup”. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.technologie.org.pl  oraz na załączonej ulotce informacyjnej.

Lasy Państwowe rozpoczynają społeczną kampanię informacyjno – edukacyjną „Świadomi zagrożenia”, współfinansowaną ze środków Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pożar lasu niesie za sobą ogromne straty ekologiczne, finansowe, a także zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie lasu jak również korzystających z niego podczas aktywnego wypoczynku. Co roku w Polsce lasy płoną tysiące razy. Aby podnieść świadomość Polaków w zapobieganiu pożarom lasów, leśnicy z PGL LP przygotowali dwie edycje kampanii informacyjno - edukacyjnej:

Forestfire „Ogień w lesie a przyroda – podniesienie świadomości mieszkańców terenów wiejskich w zakresie zapobiegania pożarom lasów”

Forestfire II "Ogień w lesie a przyroda II - drugi etap kampanii informującej społeczeństwo o zagrożeniu pożarowym w lasach".

 Kampania obejmie swym zasięgiem w pierwszym etapie województwa: mazowieckie, podlaskie, warmińsko – mazurskie oraz kujawsko - pomorskie, natomiast drugi etap kampanii prowadzony będzie w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim oraz łódzkim.
 
Głównym celem kampanii jest podniesienie świadomości Polaków w zakresie roli polskich lasów dla ogółu społeczeństwa oraz bezwzględnej konieczności ich ochrony przed zagrożeniem jakim są pożary.

Pożary lasów nie powstają same z siebie. Bardzo rzadko ich przyczyna jest naturalna – np: wyładowania atmosferyczne. Od popularnego pioruna powstaje bowiem około 1% pożarów lasów. Niestety zdecydowana większość z nich jest wynikiem działalności człowieka. Szczególną grozą napawa fakt, że w bardzo wielu wypadkach jest to działalność celowa, bowiem podpalenia są przyczyną ponad 45% ogólnej liczby pożarów. Kolejną jakże ważną przyczyną pożarów jest nieostrożność dorosłych, której skutkiem jest powstanie około 20 - 25% pożarów w skali roku. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się pożary będące wynikiem przerzutów ognia z niefrasobliwie wypalanych łąk, czy ściernisk. Kolejnymi przyczynami są awarie linii energetycznych, a także transport kolejowy i drogowy.

źródło: www.ogienwlesie.lasy.gov.pl

piotrus-alegro"Jeśli Twoim marzeniem było lub nadal jest by zostać strażakiem, a do tego chcesz przyczynić się do ratowania życia 3-letniego Piotrusia to znalazłaś/znalazłeś się w odpowiednim miejscu.

Przedmiotem aukcji jest 24-godzinna służba w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim*. Kwota uzyskana z tej licytacji zostanie przekazana na rzecz operacji ratującej życie oraz rehabilitacji i leczenia pooperacyjnego Piotra Konefała, 3-latka z Wodzisławia Śląskiego, który urodził się z połową serduszka. By Piotruś mógł żyć konieczne jest przeprowadzenie zabiegu do którego w Polsce chłopiec nie został zakwalifikowany, jedyną nadzieją jest operacja w Monachium. Termin zabiegu wyznaczono na styczeń 2013 roku, a jego koszt to ponad 36 tyś. Euro (+koszty towarzyszące wyjazdowi na leczenie). Czasu na zgromadzenie tej kwoty jest mało, więc konieczne jest szybkie działanie.

europejski-dzien-wolontariatuW ramach Europejskiego Roku Wolontariatu od 1 do 14 września br. w Warszawie jest otwarty pawilon, w którym organizacje pozarządowe prezentują swoją działalność i promują idee wolontariatu. Zaplanowano szereg konkursów, wystaw i dyskusji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jest koordynatorem Dnia Ratowniczego (5 września) i Dnia Profilaktyki (6 września).

odblaskowa szkolaMałopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie ogłosiły konkurs "Odblaskowa szkoła".

Celem akcji jest zwiększenie i poprawa bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły. Ponadto ważnym elementem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych, jak również promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

cspspW dniach 9 i 12 maja 2011 w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbędą się Dni Otwarte. W programie znajdzie się m.in prezentacja szkoły oraz pokaz działań ratowniczo-gaśniczych na poligonie szkolnym.

burger-king-dla-strazakowBurger King, już po raz drugi, przygotował z okazji Światowego Dnia Strażaka specjalną akcję dla wszystkich strażaków. Tak jak w poprzednim roku, 4 maja, na strażaków z całej Polski we wszystkich restauracjach Burger King będą czekać darmowe zestawy. Skąd pomysł na taką akcję? Jak tłumaczy Anna Trzcińska z Burger King w restauracjach sieci na co dzień króluje ogień. Na nim przygotowywane są burgery. Jak wiadomo, z ogniem nie ma żartów, ale w Burger King udało się go ujarzmić. Jednak poza kuchnią restauracji niekontrolowany ogień może spowodować tragiczne skutki. Dlatego w Dniu Strażaka marka chce docenić tych, którzy walczą z tym żywiołem tam, gdzie pojawia się niespodziewanie i zagraża życiu ludzi.

SGSPW dniu 9 kwietnia 2011 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbył się Dzień Otwarty. Celem tego przedsięwzięcia było przedstawienie wszystkim zainteresowanym oferty edukacyjnej Szkoły. Przybyłych gości powitał Rektor-Komendant nadbryg. Ryszard Dąbrowa, przybliżając tym samym ogólną prezentację o szkole oraz zasady rekrutacji na studia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego oraz na Wydziale Bezpieczeństwa Cywilnego.