pomoc-dla-strazaka-z-katow-wroclawskichPomoc dla Sławka - strażaka z Kątów Wrocławskich, który stracił obie nogi w czasie wypadku.

 

pomoc_dla_strazaka

17 marca 2011 r. bardzo poważnie ranny został strażak – sekc. Sławomir Wilczyński. W wypadku stracił obie nogi.
Ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kątach Wrocławskich alarmowo jechał do akcji. Kiedy był już bardzo blisko miejsca docelowego, doszło do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym. Najciężej ranny strażak - kierowca zastępu, po wstępnej diagnostyce na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym został przewieziony prosto na stół operacyjny. Mimo ogromnych wysiłków lekarzom nie udało się uratować jego nóg. Obie amputowano poniżej kolan. Podczas operacji zmagano się także z opanowaniem krwotoku wewnętrznego w jamie brzusznej, ratownikowi usunięto śledzionę. Zabezpieczono także złamanie ręki.
Szanowni Państwo!
Rozpoczynamy akcję mającą zapewnić pomoc finansową dla naszego kolegi. Zbieramy na pokrycie podstawowych potrzeb życiowych oraz utrzymanie rodziny strażaka, m.in. dwójki jego dzieci. Przekazane przez Was środki finansowe będą także przeznaczone na dwie protezy do nóg, których zakup generuje olbrzymie koszty. Chcemy, aby nasz kolega – strażak z powołania, który podczas służby stracił swoje zdrowie, jak najszybciej mógł powrócić do normalnego życia. Liczymy, iż ogromna społeczność strażaków, ratowników i pasjonatów pożarnictwa, i tym razem nie zawiedzie. Wszelką (nawet symboliczną) pomoc finansową, prosimy przesyłać na niżej podane konto:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia

Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
Z dopiskiem darowizna na cele ochrony zdrowia „Sławek”

Zobacz stronę http://www.pomocdlaslawka.pl/

Za każde udzielone wsparcie  serdecznie dziękujemy.

źródło: straz.gov.pl