logo zospW dniach 1-3 czerwca 2012 r. w Wiśle odbył się XXXV finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Honorowy patronat nad finałem objęli Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.
 
Eliminacje centralne składały się z testu pisemnego, zadań praktycznych i finału ustnego. Spośród 97 finalistów eliminacji wojewódzkich z całego kraju najlepsi okazali się:

Czytaj więcej...

najlepszy-policjant-201122 czerwca br. Adam Rapacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz gen. Andrzej Matejuk, komendant główny policji wręczyli nagrody zwycięzcom XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, którego organizatorem było Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. O tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego oraz najlepszej reprezentacji rywalizowało 36 funkcjonariuszy z komend wojewódzkich z całej Polski.

Czytaj więcej...

wiem-jak-uniknac-pozaruW ramach promowania profilaktyki przeciwpożarowej poprzez krzewienie jej wśród dzieci i młodzieży tut. Komenda Wojewódzka PSP wraz z firmą Rhodia Polyamide Polska Sp. z o.o., przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, przygotowała multidyscyplinarny konkurs pod wspólnym tytułem „Wiem, jak uniknąć pożaru.”

Czytaj więcej...

wójt roku 2009

Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. już po raz dziewiąty ogłosiła konkurs na "Wójta roku". Celem konkursu jest wyłonienie wójta, który w roku 2009 wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Honorowym patronem tej edycji konkursu jest Prezydent RP Lech Kaczyński. Tradycyjne patronat objął Związek Gmin Wiejskich RP.

Czytaj więcej...

konkurs_plastyczny

Jak co roku, także i w tym, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Tegoroczna, XII już edycja konkursu przebiega pod hasłem „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”.

Czytaj więcej...

certyfikat_psp_kolo_02_20105 lutego 2010 roku odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”.  Następnie w Ministerstwie Środowiska, w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska odbyło się wręczenie statuetek i dyplomów laureatom i wyróżnionym w kategoriach:

Czytaj więcej...

konkurs-foto-straz-pozarna-1Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Nasza Straż Pożarna" organizowany jest przez Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie we współpracy z Małopolskim Oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa i Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Patronat prasowy sprawuje miesięcznik "Strażak". Celem Konkursu jest “odkrywanie” osób fotografujących “pożarnicze rzemiosło” oraz promowanie pracy strażaków, zarówno ochotników, jak i profesjonalistów, funkcjonariuszy PSP i pracowników zakładowych straży pożarnych oraz zachęcenie osób fotografujących do uwieczniania na kliszy fotograficznej lub w pamięci aparatu cyfrowego pracy strażaków.

Czytaj więcej...