rajd_gwiazdzisty

 

rajd-gwiazdzisty-2011Międzynarodowy Strażacki Rajd Gwieździsty strażaków organizowany jest co dwa lata. Uczestniczą w nich strażacy ochotnicy i zawodowi, nasi sympatycy i przyjaciele oraz osoby działające na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Zlot zapoczątkowali strażacy z Austrii, Francji, Włoch w latach 70-tych. Dotychczas Międzynarodowy Rajd Gwieździsty odbył się 18 razy, nigdy w Polsce. Każdy strażak powinien choć raz uczestniczyć w Rajdzie.  Okazja ku temu jest znakomita - po raz pierwszy Rajd odbędzie się w Polsce.Przywilej organizacji Rajdu wywalczyły miasta Słubice i Frankfurt n/Odrą, idea przewodnia: Dwa Państwa Dwa Miasta i Jeden Strażacki Rajd Gwiaździsty. Rajd odbędzie się w dniach 2-5 czerwca 2011r., w Słubicach (woj. lubuskie) oraz we Frankfurcie nad Odrą.
rajd_gwiazdzisty-opis-2011
Rajd o charakterze wystawienniczym, handlowym, sportowym, rozrywkowym. Podczas trwania Rajdu odbywają się liczne pokazy, konkursy, rozgrywane są różnorodne zawody, ale także seminaria i konferencje. Zlot to przyjacielskie spotkania strażaków z całej Europy. A na zakończenie odbywa się parada starych samochodów - imponujące widowisko!

Zainteresowanych udziałem w zlocie prosimy o zgłaszanie się do biura ZOW ZOSP RP we Wrocławiu do 30 lipca 2010r. (jest możliwość rezerwacji dobrych miejsc noclegowe w Słubicach), we Frankfurcie jest większa baza noclegowa ale ceny w euro.

Dla zainteresowanych zlotem – strona internetowa: www.feuerwehrsternfahrt-2011.eu

źródło:www.wroclaw.zosprp.pl