warsztaty-ratownicze-pol-nor-2011W dniach 9-11 lutego w Rajgrodzie odbyły się II Polsko-Norweskie Warsztaty Ratownicze z udziałem przedstawicieli służb przeciwpożarowych z Polski, Norwegii, Rosji, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

 

warsztaty-ratownicze-pol-nor-2011

W dniach 9-11 lutego w Rajgrodzie odbyły się II Polsko-Norweskie Warsztaty Ratownicze z udziałem przedstawicieli służb przeciwpożarowych z Polski, Norwegii, Rosji, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu "Najlepsze Praktyki. Transfer wiedzy pomiędzy polskimi i norweskimi służbami ratowniczymi" przy wsparciu udzielonym przez Norwegię poprzez dofinansowanie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Celem sympozjum była wymiana doświadczeń i rozpowszechnienie wiedzy nabytej podczas szkoleń podlaskich strażaków w Regionalnym Centrum Szkoleniowo — Treningowym Ochrony Ludności OPPLAND w Norwegii. Druga edycja warsztatów skupiała się na zagadnieniach z zakresu ratownictwa technicznego, chemiczno ekologicznego oraz taktyki działań na akwenach wodnych. Odbyły się również pokazy praktyczne podczas których zademonstrowano metody i techniki ratownictwa chemiczno-ekologicznego i technicznego.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dr hab. Bogdan Zdrodowski prof. WSPol, nadkom. dr Mariusz Nepelski, nadkom. Robert Czerniawski, oraz słuchacze studiów podyplomowych "Bezpieczeństwo wewnętrzne w zakresie zarządzania kryzysowego" będący funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej.

źródło: www.wspol.edu.pl