Remiza OSP KątyUprzejmie informuję, iż w roku bieżącym Samorząd Województwa Małopolskiego zamierza kontynuować działanie dotyczące pomocy finansowej dla gmin w zakresie budowy i modernizacji remiz strażackich, ogłaszając konkurs „Małopolskie Remizy 2013”.

W związku z powyższym przekazuję kilka wstępnych wytycznych odnoście tego konkursu:
Kwota przyznanej dotacji na prace budowlano - remontowe może wynieść maksymalnie 50 % całkowitych kosztów kwalifikowalnych.
Maksymalna wartość dotacji dla jednego Wnioskodawcy wynosi 50 tys. zł. (pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków w ramach Konkursu są:

Czytaj więcej...

nominacje-dla-komendantow-pspPięciu komendantów wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej odebrało nominacje na stopień nadbrygadiera z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nominacje na stopień nadbrygadiera otrzymali: małopolski komendant wojewódzki PSP Andrzej Mróz, zachodniopomorski – Henryk Cegiełka, świętokrzyski – Zbigniew Muszczak, lubuski – Stanisław Węsierski i opolski – Karol Stępień.

Czytaj więcej...

biala-podlaska-dzien-strazaka06 maja 2012r. odbyły się Powiatowe Uroczystości „Dnia Strażaka” i XIII Pielgrzymka Strażaków Powiatu Bialskiego do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia w Kodniu. Uroczystości połączone były z jubileuszem 90-lecia działalności OSP Kodeń. Na uroczystość przybyło około 400 strażaków oraz 38 pocztów sztandarowych z jednostek OSP i ogniw gminnych Związku OSP RP. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu orkiestry strażackiej z Łomaz, pocztów sztandarowych, pododdziałów PSP i OSP spod Bazyliki na Kalwarię, gdzie została odprawiona Msza Św. w intencji strażaków i ich rodzin, celebrowana przez Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Czytaj więcej...

zospW miniony piątek, 13 kwietnia na gościnnej ziemi Polickiej, w salach konferencyjnych hotelu „DOBOSZ” odbył się III  Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Zachodniopomorskiego, zgromadzeni delegaci, przedstawiciele do zarządu, członkowie ustępujących władz  z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście, spotkali się w celu podsumowania pięcioletniej działalności oraz wyboru władz na kolejną kadencje.

Czytaj więcej...

zosp-rpIII Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka odbył się w sobotę 14 kwietnia, o godzinie 11:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 14 B, I piętro). W Zjeździe wzięło udział 75 delegatów, 41 przedstawicieli do ZOW ZOSP RP kolejnej kadencji, członkowie ustępujących władz OW ZOSP RP. Zaproszonych też zostało 130 gości w tym władze krajowe Związku OSP RP.

Czytaj więcej...

Centrum Powiadamiania Ratunkowego-dyspozytorniaTrwają ostatnie przygotowania do uruchomienia Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. Jak informuje kierownik WCPR, Stanisław Ręcławowicz, w chwili obecnej, w ramach testowania systemu uruchomiano przyjmowanie zgłoszeń z telefonu alarmowego 112. Cały proces wymaga sprawdzenia systemu połączeń. Po odbyciu szkolenia i złożeniu egzaminów językowych, gotowi do podjęcia normalnej pracy są już także operatorzy.

Czytaj więcej...

zosp

I. Zasady przekazania 1 % podatku w roku 2012 na rzecz OPP - bez zmian.

1. Numer KRS, kwota 1%, cel szczegółowy.

Te trzy elementy to podstawy, które muszą być wskazane w rocznej deklaracji podatkowej w części dotyczącej wniosku o przekazanie 1% podatku należnego.

Dodatkowo można podać dane podatnika przekazującego kwoty na rzecz Związku oraz wskazać, że Naczelnik dane te może udostępnić organizacji.

Czytaj więcej...

zosp10 grudnia 2011 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie pow. Tarnow, odbyło się posiedzenie
Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.
 W trakcie posiedzenia zostały omówione następujące tematy:
- realizacja zadań statutowych i finansowych za trzy kwartały roku 2011
- zatwierdzenie planu finansowego i planu pracy Zarządu OW ZOSP RP i Prezydium na 2012r.
- podjęcie decyzji dotyczących Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
- podsumowanie realizacji projektów prowadzonych przez Zarząd Wykonawczy OW ZOSP RP w roku 2011.
 

Czytaj więcej...

mswia15 października br. minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller powołał st. bryg. Bogdana Kuligę na stanowisko podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Nowy komendant kierował m.in. działaniami ratowniczymi podczas powodzi w Ropczycach i Tarnobrzegu w latach 2009 i 2010.

Czytaj więcej...

oparzeniaW trosce o zapewnienie szybkiej i skutecznej specjalistycznej pomocy medycznej  ratownikom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP -  st. bryg. Tadeusz Milewski w dniu 3 października br. podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

Czytaj więcej...